HaagisMumm

22 jaanuar 2008

Üle tüki aja olin jälle 14 tundi koolis. Ammu pole nii väsitavat päeva olnud.
Hommikul puresin itaalia keele õpetajaga Monteverdi teksti ja siis läksin kohe Rita juurde seda muusikaga kokku panema. Eelmise nädala vaidlused olid õnneks unustatud, leppisime ära ja selgitasime natuke tagamaid. Kõik korras.

Siis kuulasin ajaloolise dokumentatsiooni loengut, siis keskajamuusika loengut (ja jäin ilma teisest ajaloolise dokumentatsiooni loengust). Dokumentatsioonis oli parajasti teemaks Jacopo Peri ja tema ooper "Euridice", mis arvatavasti on esimene säilinud ooper üldse. Seda enam oleks tahtnud ka teist loengut kuulata.

Vahepeal piilusin Jill Feldmani ukse vahelt sisse, jalutasin õues veidi ringi, ostsin süüa ja uurisin telefonipoest, miks mu numbri ümberlülitamine nii kaua aega võtab.

Siis õppisin Peri kooripartiisid, seletasin natuke vanamuusikutega ja pärast istusin pea kolm tundi Peri proovis. Seal tabas mind viimase aja kõige valusam hoop. Ma ei taipa vist veel miskit. Teised laulavad seal nagu tikkimismasinad, mina müttan nagu buldooser. Tõsiselt piinlik on. No teisalt on nüüd imelihtne endale uus eesmärk seada!

Lõpuks kuulasin kaks tundi igakuist vanamuusikaosakonna konserti ja muuhulgas astusin ka ise paariks minutiks keskajamuusika analüüsi praktilisema poole austajatega lavale, et esitada üks motett Bambergi käsikirjast.

Homme tõotab veelgi jubedam päev tulla. Kõigele lisaks pole mul kodus tuhkagi süüa.
Koduhoidja, ahuu!!!

1 Comments:

At 2:45 PM, Anonymous Anonüümne said...

Ahuu ahuu! Pisut kannatust veel, varsti, üsna varsti.

 

Postita kommentaar

<< Home