HaagisMumm

05 september 2006

Aktus

Esimesena pidas kõne kooli direktor. Kõigepealt lubas ta enam mitte ühtegi hollandikeelset sõna öelda, sest tema meelest oli sekretäri kahest lausest juba enam kui küll. Edasi rääkis ta veidi endast, kes ta on ja mida ta elus teinud on. Ja siis läks selle kallale, mida ta nüüd koolis tegema hakkab. Kevadel oli tudengite seas küsitlus tehtud ja selgus, et teoreetiliste ainetega on probleeme. Nüüd püüabki kooli juhtkond teha kõik selleks, et muusikaajalugu, solf, harmoonia, analüüs jms oleks erialaga tihedamalt seotud. See tähendab ühelt poolt ainete ümbervaatamist ja teiselt poolt tihedamat koostööd õpetajate vahel.
Seejärel rääkis direktor Vim selles, kuidas ta meie vanuses maja ostis. Sellel olid "katus ja veel mõned olulised majale omased jooned" olemas, ent elamiseks see esialgu ei kõlvanud. Kogu remondijutu mõte oli selles, et kui sa ei tea, siis küsi.
Pärast kõnet esitas ansambel ühe tudengi uudisteose. Ansamblis oli umbes 5 trompetit ja 5 löökpillimängijat.
Seejärel oli pikk ja igav kõne magistriõppest. Sellest ei jäänud muud meelde kui sõna "kurri'klum". Onu viskas oma igava kõne üle vahepeal ise nalja ka.
Ümberkaudsete juttudest olen ma nii palju aru saanud, et meie õppekavas on muudatusi tehtud. Kõige suurem neist on Intro programm. Neljas etteaste oligi selle tutvustus. Lavale kargas energiline onu ja palus käed tõsta kõigil neil, kes arvavad, et järgmistel aastatel on nende elu kõige tähtsam isik eriala õpetaja. See järel teatas, et kõigil käetõstjatel on elust vale arusaam ja näitas saali poole plekitükki - parimat Haagis leiduvat peeglit. Ühesõnaga hoopis me ise oleme need tähtsad inimesed. Selle peale viskas mees "peegli" maha ja võttis taskust nõela. Siis pidime kuulama, kuidas saal on nii vaikne, et võib kuulda nõela kukkumist. Oli kuulda küll. Mees pani nõela taskusse. Järgmise katse jaoks tuli silmad kinni panna. Kõrva järgi võis aimata, et tüüp puhub õhupalli täis. Siis ütles ta, et võtab taskust ühe asja ja kohe kuulete midagi. Vastupidiselt minu ootustele oli see tühjaks jooksva õhupalli plörin. Kokkuvõttes pidi see kõne iseloomustama seda, mida me Intro programmis õpime.
Nii palju siis aktusest.