HaagisMumm

03 september 2006

Hollandis ei ole susse!

On ikka hea küll, kui läheduses on keegi, kes aitab tudengi igapäevaellu sisse sulada. Minul on selleks Juan: Mehhiko poiss, kes õpib siin magistriõppes löökpille ja viibib siin korteris seni, kuni endale uue leiab. Täna viis Juan meid lõunakontserdile. Nii palju kui mina aru sain, oli see majas, kus toimuvad sümfooniakontserdid ja kus töötab maestro Neeme Järvi. Maja oli rahvast täis ja nii jäingi hetkeks uskuma, et erinevalt Eestist on siinsed inimesed üdini viisakad ja haritud ning käivad aktiivselt klassikalist muusikat kuulamas. Tegelikult sellega kogu elegants ka lõppes. Kontsert toimus avaras fuajees, mis oli kohandatud kohvikuks. Fuajee sein oli klaasist ja esinejate selja taga võis jälgida Haagi argisaginat. Lavaks oli tilluke kõrgend ja selle ees tooliread: kuhi lamamiskotte. Seal lösutasid nii noored kui vanad. Mõni polnud asendiga kuigi rahul, ent ei peljanud ka keset Bach'i sonaati püsti tõusta ega mehekõrgust kotti sakudata ja jalgadega taguda. Ühel pool seisjate taga sai vist maasikaid vedela šokolaadi sisse kasta ja kogu kontserdi ajal seletati seal midagi väga häälekalt. Teisel pool seinas rullisid kaks noormeest martsipanilehti ja kujundasid pulmatorti.
Minule need klavessiinimängija ja viiuldaja igatahes väga meeldisid. Kahju oli neist.
Pärast seda läksin linna susse otsima. Neid siin igatahes ei ole. Aboluutselt. Nüüd jääb üle need kas ise heegeldada või Eestist hankida.
Palun saatke susse!

2 Comments:

At 11:56 AM, Anonymous Anonüümne said...

Ilusat esimest koolipäeva siis :) Meil oli täna esimene Oksana tund ja varsti lähen erialasse. Ja üldse - milleks sul susse vaja on?

 
At 7:42 PM, Blogger Maria said...

Põrand on külm, selle pärast.

 

Postita kommentaar

<< Home