HaagisMumm

22 september 2006

Köhh

Täna on kõik halvasti. Nohu on nina täielikult kinni toppinud ja kogu kolp tuikab valust.
Korterinaaber läheb täna välja, aga mul on plaan teisipäeval ikkagi tunnis laulda ja passin kodus. Et üksi kodus liiga igav poleks, ostsin poest kaks (!) raamatut. Mõtlesin, et kui nende eest kaardiga maksta, siis saan ikkagi söödud uue summa laekumiseni. Aga mu kaart ei läinud poes läbi ja tuli sulas maksta. Sama toidupoes. Aga ma tuutu ju ei teadnud, et Hollandi pangakaarditurg on nii monopoliseeritud, et siin peale Hollandi kaardi midagi muud ei tunnistatagi. Ja kui ma nüüd veel Ami Shamiri meistrikursuse eest ka sularahas pean maksma, siis jääb alles kolme nädala jagu piima ja pudru raha.
Selleks, et pangakaarti teha, peab saama sofi numbri (kohalik sotsiaalkindlustus), milleks omakorda tuleb linnavalitsuses vastuvõtuaeg kokku leppida. Tänase päeva vaimus ei võta seal loomulikult keegi toru.
Lasin koolis ühel suvalisel prantslasel oma laulu teksti salvestajasse lugeda. Kodus selgus, et patareid olid vahepeal tühjaks saanud ja masinast kostus ainult: "Here we go!" Teisipäevaks on uut prantslast vaja.