HaagisMumm

08 september 2006

Oma särk on kõige parem

Esimese tunni alguses avastas Yoed (Iisraeli noormees), et ta särk on pahempidi seljas. Kuna ta ei leidnud kuskilt vaikset nurka, kus see teist pidi selga panna, pidi ta pool tundi nii kibelema. Õige varsti võis aga koolirahvas näha, kuidas kari tudengeid koridoris pesu väel enda riideid võõraste vastu vahetab. Tähendab, täna oli meie kõige esimene näitlemistund. See vaeseke, kes klassi jäi, pidi meid jälle õigesti riidesse panema.
Õpetaja on noor naisterahvas. Ta on on ise praegu laval ja kirjutab ka näidendeid.Tegeleme kõiksuguste asjadega, mida laval olemiseks ja laulude mõtestamiseks vaja võib minna. Tõotab tulla vaevaline, ent lõbus töö :)
Veel kohtusin onu Theoga. Siin on selline süseem, et lisaks grupitundidele on ka igale õpilasele ette nähtud 10 minutit personaalset tegelemist. Kodus tegelemiseks anti loetamatut noodistlugemist.
Kuna muusikaajalugu oli mu tunniplaanist välja unustatud, siis kattus see natuke Theo tunniga ja kui 10 minutit hiljem tundi hiilisin, sain õpetalt pragada. Hiljem seletasin oma olukorda ja jõudsime isegi kokkuleppele.
Igal muusikaajaloo õpetajal on oma teemad, mis korduvad olenemata tunnist. Otsas olid need väike palk, muusikaajaloo vähene tähtsustamine ja see, et õpilased käivad tööl, mitte koolis, siin aga klassikalise muusika positsiooni langemine (kaubastumine) ja popmuusika võidukäik, mille põhjusi tuleb otsida eelkõige ühiskonnas. Ühesõnaga, siinne õpetaja ei ole klassikalise muusika tuleviku suhtes kuigi optimistlik.
Nüüd lähen Kaile vastu!