HaagisMumm

13 september 2006

Pärast suurepärast erialatundi sain muidugi sahmaka negatiivseid elamusi ka.
Ansambel. Mind ja Kadrit pandi ansambli kolmandale aastale, kus on juba edasijõudnud ja tublid lauljad. Kõik oleks korras, kui meie rühma poleks trüginud üks tüdruk, kes peaks olema esimesel aastal. Asi on selles, et sel ajal, kui osal meist on ansambel 1, on kõigile esmakursuslastele määratud tuutorluse tund. Seetõttu trügibki osa lauljaid teise ansamblitundi.
Nii, see tüdruk... ta ei saa oma osaga hakkama. Lugu on seejuures lihtsamast lihtsam. Ma ei pea siin ju ometi solfiõpsi mängima. Või no kui ma näeks, et ta on võimeline õppima... Aga ei. Ansamblis on veel selline asi, et tund on avalik ja kõik teised ansamblid kuulavad ja kommenteerivad. Piinlik. Väga.
Aga selle eest istusime eile väljas kohvikus ja oli väga mõnus. Ilmad on siin üldse kahtlaselt soojad. Võtan viimast.
Täna rõõmustas mind jälle onu Theo. Õppisin, mis ma õppisin, aga numbreid ja tähtnimesid ma ikka ei oska nii kiiresti kui pärismaalased. Aga meil ei paista üldiselt väga töökas rühm olema... Kummaline on see, et ma peaks olema inglisekeelses rühmas, aga tunnis käib pidevalt hollandikeelne loba. Tea siis, kes see imelik siin on. Raske uskuda, et mu sloveeni naaber ja hiinlasest ülelaudne nii vabalt hollandi keelt räägivad.
Kolmapäevad mööduvad ilmselt jalutamise tähe all. Täna käisin neli korda kodu ja kooli vahet, mis teeb 80 minutit jalutamist. Peale selle luusisin linnas ja otsisin kohta, kuhu oma mac ravile viia. Esimese väljalaske hädad. Esialgu pole neil aga varuosi.
Ja siis oli mul veel tund kontsertmeistriga. Seda mitte eesti mõistes, vaid nad ongi siin klaverisaatjad ja lauluõpetajad ühes isikus. Minu juhendaja on 45aastane käbe ja karmi ütlemisega naisterahvas, kes on ühtlasi esimene välismaalane, kes mulle kenasti õõõõ esimese korraga järele ütleb. Temaga kohtume kord kahe nädala tagant 50 minutit korraga.

2 Comments:

At 1:24 PM, Anonymous Anonüümne said...

Nii ja miks Maria hollandi keeles ei räägi :)

 
At 9:18 AM, Blogger Maria said...

Kedagi ei huvita, et ma seda siin räägiks.

 

Postita kommentaar

<< Home