HaagisMumm

26 oktoober 2006

Jaheneb

Külmemaks läheb, õues ja minus endas. Esialgne vaimustus hakkab lahtuma ja tasapisi hakkab selgeks saama, mis kõik nelja aastaga selgeks tuleb õppida. Just õppimisega on viimasel ajal probleeme. Loodetavasti on see koolivaheaja fenomen. Mitte miski ei pane mind metronoomi kuulama või saksa keelt õppima. Ja alati jäb võimalus, et homme...
Tänases loengus rägiti sellest, et kui koolis õpid sa oma pilli mängima, nooti lugema, palasid analüüsima ja neid ajaloolisse perspektiivi asetama, siis "päris elus" tegeled sa mitu-mitu aastat stipendiumitaotluste täitmisega (sest kuskilt peab ju tulema raha, millega kontserte korraldada, sest kontserdisaalile maksad sa iga müüdud pileti eest omast taskust peale samas kui kontserdisaal sinule ei maksa mitte midagi), teiste muusikutega koos projektide organiseerimisega, kaasmuusikute majutuse ja transpordiga, raamatupidamisega, kirjavahetusega, reklaamiga, mainekujundusega no ja kui aega üle jääb, siis harjutad ka. Nii et tark oleks vist enne lõpetamist end sellisele tasemele viia, et organiseerimisest tulenev vormilõtvus üldisele muljele laastavalt ei mõjuks.
Õnneks ei vahi ma oma laiskusega koos telekat. Täna jalutasin tund aega linnas ja rablesin end rahulikumaks (sest kuigi õppimisest midagi välja ei tule, trummeldab kuskil kuklas ikkagi, et KÕIK on tegemata). Mulle meeldib hollandlaste aknaid vaadata. Esimese korruse aknad on suured, avanevad elutuppa ja on reeglina külluslikult kaunistatud. Neid vidinaid ma akendel vaatangi ... ja vahel neist mööda ka. Eestlaste kodud küll sellised pole: külluslikult sisustatud ja kogu oma kaootilisuses ikkagi kenad.
Ristämblikud kerivad aedades oma võrke kokku ja kassid, kes enne katustel peesitasid, tahavad nüüd üha sagedamini vihma käest tuppa tagasi.

2 Comments:

At 5:53 PM, Blogger Mihkel said...

Teaduseski ei piisa vaid tehniliste võtete, abstraktse mõtlemise ning erialateadmise õppimisest - vaja on arvestada ühiskondliku reaalsusega, mis tähendab komisjonides istumist, raha ning seadmete taotlemist ja muud säärast. Ju ma polegi mõelnud, et muusikas on see samamoodi. Lühidalt leidsin su postituses palju äratundmist :)

 
At 2:07 PM, Blogger Maria said...

Ma pole isegi sellele mõelnud. Kokkuvõttes jäi sel nädalal koolis peetud loengutest mulje, nagu tahetaks jänespüksid võimalikult kiiresti koju tagasi saata.

 

Postita kommentaar

<< Home