HaagisMumm

23 oktoober 2006

Ärge harjutage kaheksa tundi päevas!

Meil on siin koolivaheaeg. Minu jaoks tähendab see – hahaaa – esmaspäevast reedeni kooli kell 10.00 - 13.00. Esimesed poolteist tundi on meil koor ja ülejäänud aeg loeng. Täna oli esimene kooriproov. 40 inimesest oli kolm varem kooris laulnud. Igaüks sai endale vabalt häälerühma valida ja seejärel seletati, mis asi on süsteem (noodipildis). Üldse meenutas onu dirigendi töö veidi Salu jagelemist mudilastega.
Homme lähen räägin vist Ellekele ja Renele oma lapsepõlvest; täpsemalt sllest, et minu jaoks oli algkooli kõige meeldejäävam päev see, kui mind teise klassi sügisel lõpuks ometi koori laulma võeti.
Päeva teise poole sisustasid kolm löökpillimängijat. Nad kõik lõpetasid selle sama kooli umbes 20 aastat tagasi. Kuigi neil oli sama õpetaja ja sarnane lõpukava, tegelevad nad nüüd sootuks erinevate asjadega. Üks neist näiteks rajas selle ujula-teatri, kus ma "Alzheimerit" vaatamas käisin. Nende soovitused olid sellised, et ärge harjutage kaheksa tundi päevas ja olge omaenese Discovery Channel.

3 Comments:

At 6:54 PM, Anonymous Anonüümne said...

Mumm, räägi rohkem endast ka, et mida mõtled ja tunned jne...
Ja Hollandile iseloomulikust võiksid ka kirjutada ;)

 
At 9:34 AM, Blogger Maria said...

Selge :) Just arutasime siin Erkiga selle üle.

 
At 3:02 PM, Anonymous Anonüümne said...

Äkki oligi taas aeg mudilaskoori mängida. Vanus ei määragi ju nii väga, pigem elukogemus(t)est tulenev kompetentsus. Me saabusime Polyfollialt - 13 väga kõrgetasemelist kollektiivi, alates EMO Ensemblest kes tegid metsikult keerulist kaasaegset muusikat lõpetades kaasaegset vocalpop ja jazzi viljelevate gruppidega, kuubalasi, filipiinlasi ja hiinlasi ka. Saime enamasti rahva saalis püsti, eesti muusika mõjus. Teine kontsert Cherbouri lähedal phes gooti kirikus oli vist üks elu paremaid - väga hea ratsionaalsuse ja fungi tasakaal oli. Meie CD/DVD jõudis ka Prantsusmaale ja võrti väga hästi vastu - müüsime vist kõige rohkem.
Klmapäev tulime Normandiast Pariisi ja lendasime koju, lumetuisk oli nii suur et tiirutasime pool tundi Tallinna kohal, enne kui maanduda lasti, siis oli raskusi liuväljal pidama saamisega, mõtlesin, et libiseme üle Narva piiri... Neljapäeval tegime kohe Tallinna kammerorkestri ja RAMi meestega Mustonenei juhatusel Schuberti missa, ülejäänud kava oli Pärdi muusika - ta oli ise ka kohal(saime sooja plaadi eulatada ja veidi vestelda). Pärt ja Schubert moodustasid väga hea koosluse...

 

Postita kommentaar

<< Home