HaagisMumm

13 november 2006

Esikas

Nii, minu ooperidebüüt on tehtud.
Autor: Mozart, W. A.
Teos: "Die Zauberflöte"
Tööpost: koorilaulja
Roll: võrgutav naine ja känguru ühes isikus

Nagu esietenduste puhul ikka, mõned asjad on paremad kui eelesietendusel, teised jälle kehvemad.
Pamina (Hanneke de Wit) oli meeletult ilus. Tema kõrged noodid on nii pehmed ja sillerdavad, et judinad käivad üle kere. Papageno (Mattijs van den Woerd) on üdini rollis sees: kui vaja, uhkustab, kui vaja, roomab hirmust mööda põrandat. Papagena (Pamela Heuvelmans) on üks väike (sama väike kui mina :p) keravälk. Kummardama tuli ta ka saltosid visates. Minu jaoks oli Papageno ja Papagena duett etenduse üks tippudest.
Monostatose (Hein Meens) puhul meeldis mulle näitlejatöö (sama laulja, kes "Alzheimeris" haiget meest mängis). No tekitas ikka tülgastust küll. Sarastro (Hubert Claessens) oli lihtsalt niivõrd lavaline kuju, et isegi kui ta kõrgeid noote päris hästi ei võtnud, oli teda hea vaadata.
Etenduse suurim üllatus oli minu jaoks ikkagi Dovlet Nurgeliev, kes mängis ühte valvurit. Tal on suur-suur, kõlav ja rikas tenorihääl ja mis peamine - ta ei tõmble laulmise ajal. Selle asemel seisab rahulikult ja kindlalt. Kutt teeb lihtsalt oma suu lahti ja mul on tahtmine sulada. Saa siis aru. Igatahes, suurtele tenoritele on järelkasvu. Aga enne kui ta päris suurtele lavadele läheb, käin mina temaga itaalia keele tunnis nalja viskamas.
Öökuninganna (Katarzyna Dondalska) sai ka oma osadega kenasti hakkama, kuigi suure kurjuse jaoks on tal lihtsalt veidi väike hääl.
Kõige kehvemini läks vist tenor Taminol, kellel istus sel päeval sõber kukeke õla peal. Varem polnud ta taolisi tükke teinud.
Ja kui keegi lavalt ära tuleks koristada, siis on need kolm poissi. Panevad peaegu et U-duuris puukuuri.

Päeva laul: Händel "Eternal Source of Light Divine" ("Baroque Duet" Kathleen Battle ja Wynton Marsalis)

1 Comments:

At 10:43 PM, Anonymous Anonüümne said...

Heh, ma isegi ei teadnud et sa üldse Eestist ära oled kuni ükspäev orkutis passides selle blogi aadressi leidsin. Ja nüüd tuleb välja , et varsti suur ooperistaar:D Väga lahe! Jõudu ja jaksu:)

Dagmar (mitte päris sama hea (aga peaaegu) laululind:P)

 

Postita kommentaar

<< Home