HaagisMumm

20 november 2006

Tegus päev

1. Helistasin emale, kass seletas ka midagi telefonitorusse
2. Koolipäev algas laulutunni ja puusavaluga. Terve tunni mängisin vaprat ja lõpuks siis õpetaja küsis, et mis viga. Aga ma ei tahtnud lihtsalt tundi virisema minna, eriti veel siis, kui terve ansambel on kokku aetud.
3. Vahepeal käisin kodus magamas ja siis läksin pärastlõunal ühe soprani magistrieksamile. Imeilus oli. Eksam kestis kokku 1,5 tundi (koos pausiga). Esimeses pooles tegi ta ühe Strozzi loo, tema venna kirjutatud saateta laulu (Mocnik "Drevesu") ja sloveenia rahvalaulude tsükli (Krek). Teises pooles Argento laulutsükli ja Leitneri kirjutatud laulu da Ponte tekstile, kus viriseti õukonnapoeedi raske elu üle. Kava lõpetas Mozarti "Exultate, jubilate". "Alleluia" läks igatahes meeletu vuhinaga ja seejuures polnud lauljal koloratuuridega mingeid probleeme. Igatahes, kui mina kunagi eksamini peaks jõudma, siis ma vaatan vist ikka hoolega, kui palju mu lauludes sõnu on. Selle eksami tektidest saab küll terve raamatu kokku. Pärast viimast nooti tuli suur kergendusohe.
4. Nägin Kevinit Maailma Noortekoorist. Selle üle olen kohe väga rõõmus. Ta lubas jaanuaris jälle tulla ja siis teeb peo ka :)
5. Käisime Rotterdamis kontserdil. Andreas Scholl laulis Bachi ja Händelit. Kontserdi esimene pool jättis natuke ebaleva mulje. Ilmselt polnud see kantaat veel kuigi sisse lauldud. Seevastu kontserdi teine pool oli küll sama hea kui plaadil.