HaagisMumm

21 detsember 2006

Nukker

Täna olid koolis lauljate eksamid, kus otsustati, keda lastakse lõpetamisfaasi ja keda mitte. Kuulasin neid ja nutsin. Ühest poisist oli lihtsalt nii kahju. No mis poiss, vanust on tal ehk juba 30 ringis. Kuju nägi oma põskhabemega välja nagu väike hamster, nägu ühteaegu nii hirmul kui õnnetu. Hääl oli sel kontratenoril ju kena, aga ... kokkuvõttes kinnitas ainult seda õnnetut pilti. Nii ta siis laulis seal "Agnus Dei" Bachi h-moll missast ja kolm osa Schuberti laulutsüklist "Winterreise".
Ma ei ole kunagi varem kontserdil nutnud, aga nüüd... "Sa ei pea seda tegema, sa ei pea siin laval olema! Miks keegi ei ütle sulle?" oli kõik, mis sel hetkel pähe mahtus. No ja siis oli ta veel kavalehele kirjutanud, et kõike head ja Merry Christmas. Selle peale hakkas veel kurvem.
Komisjon oli karm. Ma tean vaid ühte otsust, ent selle taustal võiks arvata, et kaheksast lauljast lastakse lõpetamisfaasi kolm või neli. No ja miks nad peaksidki leebemad olema, elus ei anta sulle midagi andeks. Samas ei saa ma aru, miks ei öelda kas või sellele samale poisile, et ole hea ja õpi teine amet enne kui on liiga hilja.

Suur osa tudngeid on juba koju läinud. Seepärast olin täna üksi saksa keele tunnis. Nii sain esimest korda elus oma saksa keele häälduse kallal tööd teha. Oleks ma enne teadnud, milline pähekl see on! Aga üldse, mulle meeldib siin koolis rohkem, kui nii palju sagimist ei ole.
Nüüd pakin aga asju ja homme lendan koju. Läheme siit Haagist sloveenlastega koos ja loodetavasti saame ka lennujaamas veel mõnda aega koos olla.

1 Comments:

At 9:03 PM, Anonymous Anonüümne said...

Ilusat kojujõudmist sulle ja kohtume varsti :)

 

Postita kommentaar

<< Home