HaagisMumm

18 detsember 2006

Oscar

Nohh, keelatud lood. Lugu ise läks puusse, aga kõigil oli naljakas. Üleüldse on õpetlik end vahel narriks teha ja Oscar ongi narr ju! Üritus ise nägi välja nii, et Rita tõi veini, mahla ja näksimist ning õpilased laulsid. Siiski, õhtu säravaim esitus tuli ikkagi pianistilt, kes laulis mingi tangolaadse absurdilaulu.
Pärast seda oli lauluosakonna üldkoosolek, kus saime kõikide ainete kohta oma arvamust avaldada ja juhataja lubas korrektuure teha. Näiteks püütakse meile liikumistunde anda ja rütmiklass ära kaotada. Ja foneetika kokku tõmmata ja saksa keele õpetaja tööle panna.
Rütmiklass sai alguse sellest, et oli paar õpilast, keda tuli rütmis järele aidata. Sealt edasi hakkas asi kasvama ja juba järgmisel aastal oli rütmikursus kõigil lauljatel kohustusliku ainena tunniplaanis. Nüüd on asi läinud selleni, et meil on terve aasta seda tüütut koputamist, aga juba detsembris taome rütme, mida kohtab nt Andriesseni või Bergi loomingus. Pealegi on fraas "Õpetaja, ma ei suuda nii kiiresti koputada!" asendamas kõiki mu parasiitsõnu.