HaagisMumm

08 märts 2007

Käbi õpetab kändu

Saksa keele tunnis vahetasime selles keeles vaid paar viisakust ja kogu ülejäänud tund kulus Hollandi sotsiaalpoliitika üle arutlemisele. Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et enne kui Eesti poliitikud hakkavad võõrtööjõudu sisse tassima, peaks nad enne nt Hollandi käest küsima, et kuidas selle asjaga siis tegelikult on.
Siin on nüüd terve hulk moslemeid, kes ei mõtlegi sinna tagasi minna, kust nad tulid (mida hollandased, va naiivitarid 30 aastat tagasi uskusid). Nad ei õpi ei kohalikku keelt ega kombeid. Mehed naistele silma ei vaata, selle asemel sülitavad hoopis maha. Kuna koolides on naisõpetajad ülekaalus, siis moslemi poisid koolis vastu ei pea ja satuvad tänavale. See omakorda tekitab olukorra, kus nad küll tahaksid nautida Lääne hüvesid, ent ei mõista, miks nad selleni ei pääse. Seda, et just meeste käitumine (või kultuur?) sellele piiri paneb, ei paista nad aduvat.
Ja et Eesti keeleseaduse kallal nii palju noritakse, tuleneb paljuski vana Euroopa natsismihirmust. Sest kedagi ei tohi ju sundida tegema midagi, mida ta ei taha... Aga täna kuulsin ma sellist (kuulu)juttu, et riigiametite teenindusbüroodes ei tohi teenindajad klientidega inglise keeles rääkida.