HaagisMumm

19 märts 2007

Nokk kinni, saba lahti

Täna oli jälle selline laulutund, kus sai väga selgeks, et mitte midagi pole veel selge. Ma tahtsin veel ühe tunni Mussorgski peale kulutada ja siis hakkaski kogu trall pihta. Ma ei saanudki ühtegi takti katkestamiseta lauldud. Kuna lugu on mu jaoks suhteliselt madal, siis kord ei olnud rinnaregister küllaldaselt avatud. Kui alumise noodi korda sain, jäin ülemises murdekohas jälle jänni.
Üldiselt pean iga päev oma kõige madalamad ja kõige kõrgemad noodid läbi käima. Ainult et tunnis on need noodid miski pärast teised, kui need, mida ma kodus laulda suudan.
Kuna tervis on mul jälle sant (larüngiit, lauljate vari, luusib siin ringi), tulin koju puhkama. Nüüd olengi kogu õhtu logelenud. Olgu, selle vahepeal olen natuke koristanud, süüa teinud, rütme toksinud ja prantsuse keele õppimiseks valmistunud. See viimane kujutab endast värvilise paberi lipikuteks lõikumist. Mul on ikka veel komme nii õppida. Vahel on äge üks vana kuhi kätte võtta ja vaadata, palju siis lõpuks meelde on jäänud.
Ilm on siin suisa imelik. Täna käisin lausa trammiga koolis, sest väljas oli väga tugev ja külm tuul, mis mu silmapilk lörtsiga täis mäkerdas.