HaagisMumm

11 märts 2007

Täna saabus Haagi kevad. Päike paistis ja oli üle ootuste soe. Rattaga sõites hakkas päris palav, aga ma ei riski ikka veel salli ja mütsi ära võtta. Kirsipuud on üleni õites ja krookused hakkavad närtsima.
Koolis on täna kontsert. Õpilased laulsid-mängisid Carissimi ja Marini muusikat. Marinilt oli kavas kaks instrumentaalteost (keelpillidele, plokkflöötidele, orelile ja theorbile), Carissimilt kaks oratooriumi. Need viimased olid lühikesed selge sisu ja muusikaga teosed. Kokku oli laval kuus lauljat, kes esitasid vastavalt vajadusele nii solisti kui ka koori osi.
Minust 4 aastat noorem tüdruk laulis nagu kulda... hirm tuleb peale. Mitte et minu elu tema omast kuidagi sõltuks, aga ikkagi... Kus ma siis olen?
Ma ei tea, kas professionaalidel on ka nii, aga õpilaste on küll igapäevaelus ja laval üsna sarnased. Ülbed jäävad üleolevateks, kinnised kinnisteks ja kõvad töötegijad teevad tõsist tööd (ehk siis sarnanevad minu silmis kõige rohkem nn. päris lauljatega).
Ja minu suureks kurvastuseks on IPASource tasuliseks tehtud :( Kust ma siis nüüd prantsuse keele transkriptsioone ja tõlkeid saan?