HaagisMumm

23 aprill 2007

Sikk

Ma ajan mõnele asjale ikka tugevalt sõrgu vastu - kui mitte teadlikult, siis alateadlikult. Nimelt unustan ma Intro kontserdi proovid pidevalt ära. Lihtsalt häbi on juba.
Intro-õpetajad arvasid, et oleks tore, kui me nüüd just vahetult enne eksameid ühe kontserdi organiseeriks, puhta ise. Panime suure vaevaga midagi kavalaadset kokku. Mida teha grupiga, kus on kaks trompetit, saksofon, metsasarv, flööt, üks klassikaline ja kolm džässlauljat, kaks klassikaliste ja üks džässlöökpillide mängijat, üks klassikaline pianist, bassimängija ja kitarrist. Praegu on seis selline, et pianist on üleüldse tööga üle koormatud ja minu lugu saata ei võtnud. Ma ei teagi, kas läheme ja häbistame kõik end seal või teeme vinge etteaste.
Ma peaksin sellest projektist palju õppima. Kõige kasulikum oli see leht, kus oli kõik kirjas, mida teoreetiliselt teha tuleb. Kui kõik ülesanded grupi peale ära jagada, ei ole tööd kuigi palju, ent teiselt poolt ei õpi ma suurt midagi raha otsimisest või plakatite trükkimisest. Ma teen seda, mida ma leian end oskavat: juhatan kontserdi sisse ja välja ja kõik. Ideaalis peaks igaüks oma osast teistele ettekande tegema.
Mu väike unistus on varsti kodus üks kontsert teha. Siis pean ma ju ise kõigega hakkama saama: kava koostama, selle kellelegi "maha müüma", esinemispaiga otsima, ajama rahaasjad korda ja nii edasi.
Seniks on mu töö üks kava selgeks õppida. Alles siis saab seda kellelegi müüma minna. Või üldse, mida inimesed kuulda sooviks?