HaagisMumm

25 mai 2007

Neljandast üheksanda juunini on kole palju tegemist. Targem oleks vist juba praegu saksa keele ja muusikaajalooga tutvust teha. Muusikaajaloost olen paar tundi puudunud ja ilmselt annab see eksamil valusalt tunda. Täna vestlesime postmodernismist ja lõpuks ajas õpetaja meid klassist välja. Muidu oleksimegi sinna arutlema jäänud. Muuhulgas tutvustati meile DJ Spooky loomingut. Muuhulgas on tunnis kõvad tegijad veel Frank Zappa ja Ella Fidgerald. Nii et ei ole midagi nii, et Schönbergiga sai muusika otsa. Kuigi jah, klassikalisel muusikal pole enam eliiti defineerivat funktsiooni ja selle kuulajaid (tarbijaid postmodernses mõttes) tuleb pigem ise taga otsida. Mul istuvad ikka sõbrad ja sugulased saalis. Tulge järgmine kordki!
Saksa keele tunnist olen rohkem puudunud, sest kaua sa ikka juudianektoote (iisraellased ise räägivad; irooniline, et nad selleks muidugi saksa keele tunni on valinud) ja Hollandi sotsiaalpoliitika ämbreid lahata jaksad.
Artiklid nominatiivist genitiivini on mulle ka iseenesest arusaadavad. See pole mitte kõigile nii lihtne. Ma ei tea, kas lingvistiliste terminite mittevaldamise või emakeelse paralleeli puudumise tõttu. Ometi neljandasse tundi sama küsimusega tulles on seal ka paras annus laiskust. Aga ega kobiseda ka ei või, muidu oled halvas nimekirjas. Eks ma siis viilin siin oma keelt töntsimaks...