HaagisMumm

14 juuni 2007

Nahk märg

Siin on tihti nahk märg. Vahel selle pärast, et palju on teha, vahel rattaga sõitmisest. Täna sain vihma käes läbinisti märjaks. Kuna kell neli alanud vihm polnud kella kaheksaks vähimatki taandumise märki näidanud, otsustasime paari lauljaga ikkagi kodu poole vändata. Pärast viieminutilist sõitu olid juuksed märjad, nina otsas püsiv tilk ja tuju ülemeelik. Nii tegimegi ratastega paar tiiru kontserdimaja ees platsil pulbitsevates purskkaevudes, kus veejoad kerkivad otse tänavakividest.

Enne veeuputust tegin koolis kaks eksamit. Seejärel käisin majaomaniku jutul. Paari päeva eest saime siin korteris kõik kirja, et üheski toas ei tohi üle kahe inimese elada ja kõik peavad linnavalitsuses registreeritud olema. Kui me reegleid ei täida, lõpetatakse leping. Mina läksin selle peale muidugi närvi. Mõnda aega tagasi käisid siin ju mingid linnavalitsuse ametnikud olukorda kontrollimas ja loomulikult oli mu külaline sel ajal üksi siin ja avas ukse. Seega võtsin julguse kokku ja erinevaid veenmis- ja pugemisplaane tehes läksin omaniku kontorisse. Seal selgus muidugi, et kiri oli lihtsalt formaalsus ja mingeid kaebusi neil meie suhtes pole. Ja paar päeva võivad külalised ka siin olla.

Õhtul kuulasin Rebecca arvestuslikku kontserti. Saali reageering oli igatahes väga positiivne ja soosiv. See tüdruk on lihtsalt suurepärane. Ega ma tšellomängust ju midagi ei tea, aga see, mida ja kuidas ta muusikaga tegi, oli minu meelest väga veenev ja siiras. Olla üksi vaid oma instrumendiga laval on minu meelest juba päris hirmutav. Lauljal on pea alati keegi kõrval. Teisalt võivad instrumentalistid vähemalt vanamuusika osakonnas kontserdil noodist mängida. See tähendab, et pilk on pidevalt kindlasse punkti naelutatud ja publiku piiramiseks pole aegagi. Samas ma teadsin, et vähemalt paari osa oma kavast teadis ta peast ja kui ta vaid julges end noodist lahti kiskuda ja vaid endaga olla, oli see mängus kohe kuulda.
Tegelikult tahaks ma hoopis teada, kuidas ta oma mängus selle energiataseme saavutab, millega inimesed end tunniks ajaks kuulama panna.