HaagisMumm

11 juuni 2007

Võib-olla pahad on hoopis head

Hommikul laulsin kolm tundi dirigentide sisseastumiseksamil. Koorijuhtidest ja lauljatest moodustati väike koorike, millega kandidaadid töötama pidid.
Noodid anti meile alles seal kohapeal. Need kolm lugu polnud ju teab mis rasked, aga kandidaadid pani see minu meelest ebavõrdsesse seisu. Esimene tegeles nootidega, teine ja kolmas hälestumisega ja neljas siis sisuliste ja dünaamiliste probleemidega. Kuigi jah, eks oma igapäevatöös peab dirigent nagunii need etapid ise läbima. Mida kauem me seal ruumis viibisime, seda vabamaks läks meeleolu, seda enam, et paar poissi olid lauljatele juba tuttavad. Igatahes oli huvitav kord ka kaseid teiselt poolt jälgida. Tore oli ka see, et need, kes juba eksami teinud, pandi ka koori laulma. Nii et eks esimesed neist siis teavad ise ka, millin nende postisioon umbkaudu oli. Kuigi ega neid dirigente ei või iial teada, minu meelest küllalt tugev kandidaat ei saanud sisse.

Õhtul oli viimane, kooliaastat sulgev grupitund teemal "Blood and horror". Ma laulsin "Kurjuse laulu", panin sarved pähe, saba taha ja ajasin juuksed sassi.
Rita pakkus jõleda väljangemisega näksimist, verekarva joogipoolist ja pianist Maurice tuli lagedale teise etteastega oma tulevasest kabareeprogrammist.
Paar korda aastas võib ju vähem tõsine olla. Rita meelest hoiab see muidu akadeemilises õhkkonnas vaimu ja fantaasia virge.