HaagisMumm

26 juuli 2007

Itaalia keel

Ma olen väga rahul, et praegu itaalia keelt õppima läksin. Kursus on kujunenud hoopis teistsuguseks kui ette kujutasin. Õppida on vähem kui kartsin ja õhkkond palju vabam kui ootasin. Juba need kolm professorit, kes meile loenguid annavad, suudavad kultuuri küllalt mõjusalt tutvustada. Kasvõi oma töösse suhtumisega: miski ei aja neid närvi ja samas kõik toimib. Loeng hakkab sujuvalt "verso le dieci" (umbes kell kümme) ja iga tunni tagant on neil kange kihk kohvipausi pidada.
Filmiloengus on mul suuri raskusi silmade lahti hoidmisega. See ei tähenda, et seal igav oleks. Mina ja filmid ei sobi lihtsalt kokku. Ja päris ausalt öeldes on seal natuke keeruline ka.
Kõige naljakam on leksikoloogia loengus. Õppejõud (kuuldavasti Itaalias väga hinnatud leksikoloog) meenutab paljuski Lempsi, ent räägib rohkem üldkeeleteaduslikest probleemidest. Oma suureks üllatuseks saan ma sellest asjast ka itaalia keeles aru. Aga eks see tekst on ka võimalikult lihtsaks tehtud.
Nüüd olen terve õhtu väikse kirjandi kallal pusinud. Nahk on märg ja tuju hea.

2 Comments:

At 4:38 PM, Blogger Unknown said...

Mumm, ma imetlen sind ja su õppimistuhinat :)

 
At 10:31 PM, Anonymous Anonüümne said...

Tere,

lugesin Sinu blogi ja tekkis üks küssa: nimelt
soovin ka õppida itaalia keelt, ülikoolis siis, seega, äkki on Sul võimalus mulle vastata: kuidas see vastuvõtu eksam ka on? kas on nii kirves, et peaksin mõtte maha matma?

Ette tänades,
Merka

 

Postita kommentaar

<< Home