HaagisMumm

28 oktoober 2007

Ühtäkki on mul palju põnevat laulda. Esmalt laulsin Andriesseni loo "De Tijd" naiskooris, siis Janaceki "Rikadla" ansamblis, nüüd on veel üks ansambli jupp ühes Janaceki teoses koos Schoenberg ansambliga, siis detsembris laulan ühte Bachi kantaati ja veebruaris on juba Peri "Euridice" etendused. Kui ma nüüd end kokku võtan ja asja ajama hakkan, tahaks suvel ka kodukandis laulda.
Selle asemel, et end hästi tunda, on mul kupli all paras surve. On tunne, et ma ei tee piisavalt tööd ega planeeri küllalt hästi ja põhjalikult. Mõnes punktis vastab see tõele. Aga olgu see mulle õpetuseks.
Just praegu on õige aeg kalender lahti lüüa ja vähemalt nädalase täpsusega tegevuskava paika panna. Peri puhul on väga palju teha. Itaaliakeelne tekst tuleb analüüsida nii lingvistilisest kui ka värsiteoreetilisest vaatepunktist. See viimane on mu jaoks täielik üllatus. Seejärel võiks faksiimiletrükiga sinasõbraks saada ja harmooniline analüüs visandada. Teksti tõlkimise ja õige hääldamisega tuleb ka hulk tööd teha. Õnneks on meil projektis üks itaallanna, kes lubas sellega aidata.
Visandasin paberile novembrikuu repertuaari kava. Ma käiks parema meelega mööda nööri ja ei mõtleks ise üldse mitte midagi. Ma ei tea, kas on normaalne või üleüldse mõistlik laulda ühe kuu jooksul Bachi, Händelit, Glucki, Haydnit, Mendelssohni ja kui veab siis ka Monteclairi. Ja samamoodi ei tea ma, kas on normaalne igasse tundi uue looga ilmuda või võiks nüüd teisel aastal juba veidi detailidesse laskuda.
Ma näen iga asja juures kohe vähemalt kolme probleemi. Näiteks Haydn tundub ületamatult raske, Bach on jälle väga pikk ja Monteclairi jaoks peaks kuskilt mingi vanamuusiku leidma, ma ei tea veel isegi, millise. Minu meelest lõhnab see kohvi järele õpetaja elutoas...

3 Comments:

At 8:55 PM, Blogger liivi said...

su postituste lugemiseks on varsti mingit muusikadikstioneeri vaja :)

 
At 11:08 PM, Blogger Maria said...

Olen täitsa valmis selgitusi jagama, küsi ainult :)

 
At 9:44 PM, Blogger liivi said...

ei oskagi kuskilt alustada :D

 

Postita kommentaar

<< Home