HaagisMumm

30 oktoober 2007

Lihtsamast lihtsam jutt

Tahaks ainult harjutada ja laulda ja lugeda. Aga...
Itaalia keele tund pani täna jälle õlgu kehitama. Põmmpeadega on keeruline ühes tunnis koos olla. Veel keerulisem on, kui need tüübid kodus raamatu poole isegi ei piilu ja siis tulevad juba teist AASTAT samade küsimustega tundi. Selle aja peale peaks tegelikult ka juba ainult loengus passides pähe kuluma, et "essere" tähendab olema ja "avere" tähendab omama. Ja samuti võiks leppida sellega, et itaalia keeles on verbi pööretel erisugused lõpud ning et need sunnikud muutuvad erinevates aegades ja kõneviisides.
Tegelikult paneb mind nördima see, et üks inimene ei pea seda ainet endale vajalikuks ja oma dominantse ja bravuurse käitumisega ei lase ka mitte kellelgi teisel õppida. Ülikooli õppejõud pole harjunud tunnis korda looma, mille eest ei saa neid küll kuidagi hukka mõista. Olukord on siiski nukker.

1 Comments:

At 8:11 PM, Anonymous Anonüümne said...

Tervitused, Maria!
Ma saan nüüd ka sinu teemaga seoses natuke kurta. Nimelt meil ikka veab, et me baka vana süsteemi järgi saime, sest see, mis praegu 3+2 bakade loengutes toimub on k o h u t a v :S Ma kuulasin nendega koos Pulveri loengut ja nad ainult jutustasid, olid MSN-is, võimatu oli keskenduda (aga no kahjurõõmasalt võib öelda, et eks see kajastunud ka tulemustes).
Ole tubli :)

 

Postita kommentaar

<< Home