HaagisMumm

01 november 2007

Songs of Sir Edward Elgar

Amanda Roocroft – sopran
Konra Jarnot – bariton
Reinild Mees – klaver
Theater Diligentia Den Haag

Teatrisaal meenutas natuke Draamateatri saali, aga oli palju pisem. Lavale astusid kaks tuntud inglise lauljat. Nende elulookirjeldus lubas oodata nii mõndagi.
Kontsert oli kuidagi väga armas ja südamlik. Lava tagaseinal näidati Elgari kaasaegsete kunstnike loomingut. Lauljate vaba liikumisega laval ei tekkinud kunagi akadeemilist olustikku. Üks ootas rahulikult klaveri kõrval, kui teine laulis, ja alustas liikumist juba laulu lõputaktide ajal, et kava pausidega ära ei hakitaks.
Selle soprani tämber pole küll minu maitse, ent oma häälega võib ta teha mida aga soovib. Minu jaoks oli hoopis põnevam jälgida, kuidas ta mõte lakkamatult töötas ja kuidas ta mängleva kergusega meeleolusid vahetas.
Bariton oli sopranist märksa reserveeritum. Ta ei teinud mitte midagi üleliigset ega teatraalset. Vahel oli tunne, nagu istuks ta kohvilauas mu vastas ja räägiks oma elust ja mõtetest. Just nii lihtne see inimene oligi.
Elgari muusika jääb minu jaoks kaugeks. Praegu ma ise seda küll laulda ei tahaks, ent kahte sümpaatset lauljat kuulates kadus kaks tundi täiesti märkamatult.